Červen 2016

Orlando...

14. června 2016 v 19:09 | Alice |  Obecné problémky
Tak tedy...

Chtěla bych tímto vyjádřit svou největší soustrast k obětem, zraněným a pozůstalým obětí nedávné střelby v Orlandu.

Terorismus je největší svinstvo ze všech, to ať si každý zapamatuje nadosmrti.

Pray For Orlando

Kolik toho asi ví hodiny a proč není pes kočka?

3. června 2016 v 14:00 | Alice |  Náhodné Blejdy
Blejdám zdar.

Už vás někdy napadlo, jak inteligentní věc jsou hodiny? Ano, přesně tak, tato zvláštně pojmenovaná věc by přece mohla překypovat inteligencí, nebo ne? O inteligenčním kvocientu hodin se s vámi nebudu dohadovat, zajisté se jedná o číslo velmi vysoké. Nicméně, pokud jsou hodiny tak inteligentní mašinka, kolik toho vůbec ví? Mají vůbec hodiny nějaký všeobecný přehled? Dejme tomu, že hodiny z obývacího pokoje, vzhledem k tomu, že jsou asi nuceny každý večer poslouchat televizní zprávy, nějaký všeobecný přehled mít budou.
Poté jsou zde kuchyňské hodiny, které by měly umět poměrně chutně vařit, pokud se tedy ovšem snažily něco odkoukat od paní domu. Zajímalo by mne, co by hodiny dělaly, kdybych jim do ručiček strčila vařečku a rýži. Mé hodiny jsou vyrobeny v Číně, pravděpodobně by mi tedy uvařily delikatesní orientální večeři. Nebo by tam jen tak ležely na kuchyňské lince a němě mi vzkazovaly, že jsem blejda líná a neumím vařit. (Já tedy, abych se přiznala, skutečně vařit neumím, ale mou omluvou je, že já všechen svůj čas netrávím v kuchyni, že.)
Poté bychom se mohli zaměřit na hodiny z dalších částí domu, či bytu, pokud v dalších částech nějaké další hodiny jsou. Osobně mám tušení, že by si nikdo nevěšel hodiny na záchod, do koupelny, či do ložnice, poněvadž tikání hodin není zvuk, který by byl akceptován všemi bez problému. Takže ty ostaní blejdušky necháme být.
Pojďmě rozjímat nad tím, zda-li umí hodiny jednu, pro ně poměrně paradoxní věc. Totiž hodiny. Jistě, jistě, říkáte si. Hodiny by měly umět hodiny. Ovšem... Je to skutečně pravda? Je totiž rozdíl mezi tím, když někdo času rozumí a když někdo čas jen ukáže. Pokud hodiny času díky své vysoké inteligenci rozumí, vše se zdá býti v pořádku. Však hanba jim, jestli čas jen ukazují. To by od nich byla nehorázná drzost. Tvářit se, že rozumí všemu, to by jim šlo.
Takže pokud vaše hodiny neumí hodiny, koukejte je to naučit, ať nedělají ostudu.

Druhá velmi inteligentní otázka, kterou budu projednávat zde v tomto článku, se bude týkat psů.
Už jste se někdy podivovali nad tím, proč pes není kočka?
Nedávno se zde objevila anketa, která byla směřována hlavně vám, totiž blejdomilům. V anketě se sešly různé názory, tým vystudovaných blejdovědců se však shodl na velmi zajímavé možnosti. Zpráva neobletěla celý svět a šokovala nikoho.
Nikdo by si totiž nepomyslel, že vystudovaní blejdovědci zjistí, že:
Pes je máslo na ponožkách.
Já osobně jsem tomu napoprvé nemohla uvěřit. S touto skutečností se stále snažím ztotožnit. Tímto bych vás tedy chtěla požádat, zda-li byste mohli volbu blejdovědců změnit, třeba zde, zde, zde, nebo tady, pokud jste v anketě ještě nehlasovali.


Toto je od Blejdotvůrkyně z tohoto článku zatím všechno, těším se, až se zase budeme spolu válet v kalužích.